ağrı

Regl Ağrılarına Hangi Yiyecekler İyi Gelir

Adet Ağrısına İyi Gelen Yiyecekler

Regl dönemi yaklaştığında hepimizin canı farklı bir yiyeceği çeker. Kimimiz tatlıya saldırırken kimimiz hamur işinden ayrı kalamayız. Bu yiyeceklerin bazıları ise durumu daha da zorlaştırır. İşte kendinize hakim olamadığınız zamanlarda tercih ederek ağrınızı azaltmaya yardımcı olacak yiyecekler.

Keten tohumu

Ayın en ağrı dönemi olan regl döneminde krampları azaltan yiyeceklerden biri de keten tohumudur. Keten tohumu ayrıca yürek hastalıkları, kanser, nüzul ve diyabet riskini de azaltır. Menopoza yaklaşan kadınlardan günde 2 kaşık keten tohumu tüketenlerde ateş basmasının %57 oranında azaldığı gözlemlenmiştir. Keten tohumunu kahvaltıda veya fasıla öğünlerde yoğurda katarak tüketebilirsiniz.

Tam tahıllar

Tam tahıllar kan şekerini orta seviyede tutmaya yardımcıdır. Lif ve protein açısından varlıklı olan tam tahıllı yiyecekler tane sancılarına iyi gelebilir.

Kalsiyum zengini besinler

Maryland Medical Center Üniversitesi’nden araştırmacılar , kalsiyum açısından varlıklı brokoli , soya sütü, ton balığı ve diğer balık çeşitlerinin ağrıyı azaltabileceğini savunmaktadır.

ağrı

ağrı

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>